شهید قربانعلی خانی

شهید قربانعلی خانی

شهید قربانعلی خانی همرزم و همراه و کمک آرپیجی زن شهید شیخ محمد تهرانی بود و در اثر شلیک مستقیم تانک، سر هردوی این عزیزان جدا شد و از بین رفت و به شهادت رسیدند.

وقتی مادر برای خداحافظی بر بالین فرزند حاضر شد و پیکر بی سر را مشاهده کرد بر سینه فرزندش بوسه زد…

شهید خانی یک هفته پیش از شهادت در تاریخ نهم مرداد اقدام به نوشتن وصیت نامه کرد و در آن بخاطر توفیق شهادت از خداوند تشکر کرد…

شهید خانی و شهید دزیانیان هردو در یک روز وصیت نامه نوشتند و هردو در عملیات والفجر3 در شانزدهم مرداد به شهادت رسیدند.


والفجر3 از زبان سردار علی خانی:

عملیات والفجر۳ در مرداد ماه سال ۱۳۶۲ در منطقه ی مهران انجام شد.  ایستادگی در مقابل ۷۰تانک تی ۷۲ با آر پی جی، مانند ایستادن مقابل کلاشینکف با چنگال است. خط مقدم عملیات منطقه ای به نام باغ فرخ آباد بود و با توجه به اینکه ارتفاعات قلاویزان سقوط کرده بود هر لحظه احتمال سقوط مهران میرفت. خاکریز ما در منطقه باغ قرخ آباد تنها گنجایش ۱۵ نفر نیرو را داشت و بچه ها در دسته های پنج نفره جلو میرفتند. محمد از صبح تا ظهر چهار بار نزد من(علی خانی) آمد تا اجازه جلو رفتن را بگیرد، و در سری آخر به همراه شهیدان احمد رضایی، قربانعلی خانی، محمدعلی دزیانیان، پرویز پروانی، شیخ محمد تهرانی درغروب ۱۶ مرداد ماه سال ۱۳۶۲ به شهادت رسیدند…


وصیت نامه شهید قربانعلی خانی:

بسم الله الرحمن الرحیم

ولا تحسبن الذین قتلو فی سبیل ا… امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

مپندارید کسانیکه در راه خدا کشته شده اند مردگانند آنان زنده اند و در نزد خدای خویش روزی میخورند «قرآن کریم»

با درود و سلام بر امام زمان و نائب بر حقش امام امت و با درود و سلام بی کران بر شهیدان در خون خفته کربلاهای ایران.

شکر خدای تعالی را که بر ما منت نهاد و این حقیر سیاه روی را از شهیدان خود قرار داد و از لجنزار دنیا بیرون کشید و نیز افتخار بر شما خانواده عزیزم که به لطف خداوند نعمت خانواده شهید را پیدا کردید. مادر عزیزم هرگز ملول و رنجور مباش زیرا که اگر من از بین شما رفتم خداوند صاحب آن خانه خواهد بود. به گفته خود خداوند در حدیث قدسی خود جای شهید را در خانواده پر می کند و این چه افتخار عظیمی. مادرم ما همه امانت هستیم باید روزی امانت جسم را تحویل دهیم و بالاخره این دنیا را باید ترک کنیم و چه مرگی بالاتر از شهادت.

پدر گرامیم سلام گرم مرا پذیرا باش و از یاد خدا غافل مشو و هرگز به دنیان دل نبند و بدان که همه ما رفتنی هستیم.

برادران عزیزم و خواهران محترم به همه شما سلام عرض می کنم امیدوارم که از من راضی باشید و گناهان را در مورد خود ببخشید. برادران عزیزم دل به خدا ببندید و اسلحه از دست افتاده مرا به دست گیرید و شجاعانه به جبهه هجوم برید که اسلام دین جنگ و مبارزه است. خواهران عزیز شما هم با حجاب خود مشتی محکم بر دهان یاوه گویان شرق و غزب بکوبید و سعی کنید در سنگرهای خود چنان کوشا باشید و هرگز روی خوش به شرق و غرب نشان ندهید زیرا که صاحب اصلی ما دیگری است.

در آخر بر تمام دوستان و آشنایان و جامعه ای که در آن بزرگ شدم سلام میرسانم و از شما امت قهرمان می خواهم که نسبت به خون شهداء مسئول باشید و هرگز دست از یاری امام برندارید و برای فرج امام زمان دعا کنید تا انشاءالله به دست توانای آن بزرگ پرچم لا اله الا الله در بلندترین قله های جهان برافراشته شود.

در آخر هزاران بار شکر معبود که مرا به آرزوی خود رساند و توفیق دیدار خود را به این حقیر عنایت کرد در پایان از همه شما طلب مغفرت و دعا دارم دعا کنید که سلاح مؤمنین دعا است دیگر عرضی ندارم.

ای خوش آن روزیکه پرواز کنم پر و بالی بزنم

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی

خمینی را نگهدار

والسلام علیکم و رحمة ا… و برکاته

وصیت نامه قربانعلی خانی تاریخ 9/5/62

شهید قربانعلی خانی، از سمت راست ایستاده نفر سوم

شهید قربانعلی خانی ایستاده در وسط