وصیت نامه شهید محمدعلی جعفری

وصیت نامه شهید محمدعلی جعفری:

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خداوند بخشندة مهربان وصیت نامۀ خود را شروع میکنم.

ما همه از خداییم و بازگشتمان به سوي اوست انا لله و انا الیه راجعون

یا ایها الذین آمنوا  هل ادلکم علی تجارة تنجیکم من عذاب الیم تؤمنون بالله و رسوله و تجاهدون فی سبیل الله باموالکم و انفسکم ذلکم خیر لکم ان کنتم تعلمون

درود بر تمامی مستضعفین روي زمین که رهبرشان خمینی بت شکن است. سلام بر این امام مبارز، سلام بر تمامی پیروان خط امام، سلام بر برادران و خواهرانی که برادران خود را در راه تداوم بخشیدن به انقلاب از دست دادند. اگر من شهید شدم، برمزارم گریه نکنید و اگر اسیر شدم، انتظار آمدن یک اسیر را نکشید و اگر مجروح شدم، به ملاقاتم هجوم نیاورید و اگر ناپدید شدم، فراموشم کنید و به یاد شهید گمگشته در قبرستان که رفتید براي من فاتحه اي بخوانید.

و اما پدرم:

آیا از اینکه از وجود پرثمر عمرت یک شهید پرورش یافته در مکتب الهی بیرون آمده است، افتخار نمیکنی؟ آیا از اینکه توانسته اي در مهمترین برهه از زمان و آن هم در زمانیکه اسلام عزیز مورد حملات گوناگون گرگ هاي عصر و شب قرار گرفته است، قربانی ناقابل را اهدا کنی خرسند نیستی؟ اگر جواب مثبت است که درود خدا و رسول خدا بر تو باد که چه خوب اسلام را شناخته اي و از امتحان الهی سربلند بیرون آمده اي. شما با فرستادن من به جبهه قدم بزرگی در راه اسلام برداشتید. اسلام فعلاً خون می خواهد و این ماییم که باید براي این انقلاب خون بدهیم و شما وظیفه دارید که رهرو راه شهیدان باشید و راه این شهیدان را ادامه دهید و من این راه را که انتخاب کرده ام، از در این راه جان  روي منطق و عقل قبول کرده ام و میدانم راهی را رفته ام که حسین خود را فدا کرده است. چون می دانم که مرگ با شرافت بهتر از زندگی با خواري و ذلت است. ما که وارث راه حسینیم، نباید مرگ با خواري را انتخاب کنیم.

در شرایطی این وصیتنامه را می نویسم که سرتاسر وجود من از گناه پر شده است و من را چنان در چهارچوب خود قرار داده است که نمی گذارد یک لحظه به فکر خدا باشم، ولی می روم تا در شرکت کردن و جنگ کردن با کفار بعثی بتوانم لحظهاي به فکر خدا وآخرت و روز جزا باشم. می روم تا لحظه اي خود را فراموش کنم و به فکر معشوق خود باشم و باز وصیت می کنم به پدر عزیزم که مبادا در شهادت من ناراحت باشد و طوري خود را نشان دهد که دشمنان داخلی سوء استفاده کنند. باید طوري استقامت کنی که به دیگر پدران درس استقامت و شجاعت بدهی.

و سخنی دارم با مردم حزب الله و من کوچکتر از آنم که حرفی براي شما بزنم ولی به عنوان یک برادر کوچکتر از تمام شماها می خواهم که وقتی در تشییع جنازة من شرکت می کنید، باید هیچ شیون و زاري نکنید و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر شوروي و مرگ بر صدام و مرگ بر منافقین  و دیگر ابرجنایتکاران یادتان نرود و گفتارهاي پیر جماران، یوسف زمان، بت شکن دوران و این ابرمرد تاریخ را از صمیم دل پذیرفته و کاملاً از او پیروي کنید و رهبر و مرجع خود را هیچ وقت تنها نگذارید و فقط در خط ولایت فقیه که خط امام زمان و خط امام زمان عج که خط پیامبر همان خط خداست باشید و هیچ وقت از خط امامان و خط پیامبر این خط انحراف پیدا نکنید.

و وصیتی دارم به برادرانم که شهادت من باید افتخاري باشد براي شما و افتخار کنید اگر خدا شهادتم را قبول کند و مورد قبول ولی عصرعج قرار بگیرد و تو برادر عزیزم، حسن، تو باید فرزند خود یعنی یاسر را طوري تربیت کنی که ادامه دهندة راه شهیدان باشد. و چند نکته اي با برادر عزیز و مهربان و خوبم، حسین، که تو باید در خدمت اسلام و مسلمین باشی. نباشد که یکوقت حرفی برخلاف قرآن و امام بزنی و به مجید، پسر عموي خوب، بگو که او اگر می خواهد خیر دنیا و آخرت را ببیند، سعی کند که در خط امام و اسلام باشد و هیچ راه دیگر را در مغز خود راه ندهد. و از آن برادرانی که من با ایشان رفتار خوبی نداشتم و آنها را ناراحت کردم، میخواهم که من را ببخشند و براي من دعا کنند و بر سر مزار این گنهکار بیایند و دعاي توسل وسمات را بخوانید و من از تو  و تو خواهر، اي خواهر، باید راه و روش زینب را پیشه کنی میخواهم که به هیچوجه از اینکه من به پیش معشوق خود رفتم، ناراحت نباشی اگر خدا قبول کند این بندة حقیر و گنهکارش را.

و از خانواده ام می خواهم که هرچه دارم در راه اسلام بدهند، چون از خود چیزي ندارم و نداشتم. هرچه دارم از آن بیت المال می باشد.

و از برادران پاسدار، که در خط امام هستند، می خواهم که در این خط باشند، نه خط دیگر افراد و آن کسانی که در سپاه باعث تفرقه و اختلاف می شدند و برادران را سعی میکردند هر کدام را به جایی فرستند که خود راحت باشند و هرچه می خواهند انجام دهند، می گویم که توبه کنند و دست از این کارها که مخالف اسلام است بردارند که باشد دستتان روخواهد شد.

یادتان نرود هر شب جمعه بر مزارم بیایید و به فکر باشید و این شعار را به سر لوحه قبر من بنویسید: خدایا خدایا تا انقلاب مهدي خمینی را نگهدار. به امید دیدار در روز قیامت. خداحافظ.

التماس دعا – التماس دعا.

برادر حقیر شما

محمدعلی جعفري

63/7/24

شهید محمدعلی جعفری (ایستاده زیر پرچم با لباس پررنگتر از بقیه)