حجت الاسلام حاج شیخ علی اکبر قنبریان

حاج شیخ علی اکبر قنبریان روحانی سرشناس باغزندان است که عمر شریفش را در راستای ترویج معارف اسلام و تعلیم و تربیت نفوس سپری کرده است.

ایشان پس از تحصیل در حوزه علمیه شاهرود و استفاده از محضر اساتید آن حوزه و پوشیدن لباس مقدس روحانیت، همه آمال و هوس ها را کنار گذاشت و تنها برنامه و هدف خود را خدمت به اسلام و مسلمین قرار داد و تاکنون ذره ای به دنیا چشم نداشته و اندوخته ای برای خود و بستگانش جمع نکرده است.

اکنون پس از یک عمر خدمت خالصانه، وضع خانه و زندگی ایشان همان طور است که پنجاه سال پیش بود و بخاطر بیماری و کسالت چند سالی است که توان پیش نماز شدن را ندارند.

حضور امام جمعه شاهرود در جشن میلاد امیرالمومنین علیه السلام در منزل حاج آقا قنبریان

یکی از تاکیدات همیشگی حاج آقا قنبریان، حفظ وحدت و یکپارچگی محله است. ایشان تاوقتی که پیش نماز بودند طوری برنامه ریزی کرده بودند که از ظرفیت همه مساجد محله به نحو احسن استفاده بشود. بدین منظور نماز صبح را در مسجد امام حسین علیه السلام، نماز ظهر و عصر را در مسجد حضرت ابوالفضل علیه السلام و نماز مغرب و عشاء را در مسجد حاج ابوالقاسم اقامه می نمودند. همچنین در شبهای جمعه نماز مغرب و عشاء در مهدیه باغزندان اقامه می شد.

ایشان به رعایت نکات اخلاقی توصیه می نمودند و همواره به بیان مسائل شرعی و احکام مبتلی به می پرداختند.

همه ساله در ایام جشن و عزا، در منزل حاج آقا قنبریان، مراسم شادی و روضه اهل بیت علیهم السلام برگزار می گردد و مردم با دل و جان در آن شرکت می کنند.

 

جشن میلاد امیرالمومنین علیه السلام در منزل حاج آقا قنبریان

جشن میلاد امیرالمومنین علیه السلام، حیات منزل حاج آقا قنبریان، سال 96