پاسدار شهید محمد محبوبی

شهید محمد محبوبی

زندگینامه شهید محمد محبوبی

در خانواده ای متدین چشم به جهان گشود و به عنوان سومین فرزند در دامن مادری عفیفه به نام “حلیمه تقی خاکی” پرورش یافت . دوران ابتدایی را در مدرسه مولوی منطقه باغزندان شاهرود گذراند. فعالیتهای مذهبی اش را در مسجد “حاج ابوالقاسم” و میعادگاهش کتابخانه “مهدیه” باغزندان بود.

از نوجوانی به خوشنویسی و نقاشی علاقه مند بود و با توجه به نیازهای انقلاب به این هنر برای تحقق شعارها و اهدافش، این هنر در او به اوج نبوغ رسید.

بعد از انقلاب به بسیج پیوست و در تحصیل علم از هیچ کوششی دریغ نورزید. دیپلم خود را در رشته فنی برق اخذ نمود و برای گذراندن خدمت مقدس نظام، به سپاه پیوست.

علیرغم اصرار مسئولین سپاه به نیاز حضور مستمر او در پشت جبهه، جهت خلق هرچه بیشتر دیوار نوشته هایی از شعائر انقلاب و طرحهایی بدیع از رهبری و شهدا و دفاع مقدس، بارها در جبهه حضور یافت و دوشادوش سایر رزمندگان به عنوان نیروی رزمی تا فرماندهی دسته جنگید.

با وجود اتمام خدمت نظام وظیفه، لباس سبز پرافتخار پاسداری را برگزید و مدت 6 ماه را با مسئولیت حوزه مقاومت کربلای پشت بسطام  گذراند و مدتی هم مسئولیت بسیج مستضعفان شاهرود را عهده دار بود.

با آن همه گرفتاری دل مشغول جبهه بود و با اصرار خود به جبهه می رفت.

این بار بهمن ماه 1364 در عملیات والفجر 8 در جزیره بوارین دعوت حق را لبیک گفت و پس از 13 ماه سرگردانی در خاک دشمن، باقیمانده پیکر مطهر و پلاک و عینک و دفترچه کوچک یادداشتش پیدا شد و عاقبت در گلزار شهدای باغزندان آرمید.